RAZER Naga V2 HyperSpeed Gaming Mouse
RAZER Naga V2 HyperSpeed Gaming Mouse
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Device Location | External |
| Form Factor | Portable |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth®/RF |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Number of Buttons | 19 |
| Button Function | Programmable |
| Button Lifetime | 60 000 000 clicks |
| Mouse Sensor | Focus Pro 30K |
| Movement Resolution | 30000 dpi |
| Pointing Device Technology | Optical |
| Max. Movement Speed | 750 in/sec |
| Maximum Acceleration | 50 G |
| Mouse Features | Scrolling Wheel Built-in memory Right Handed Razer Mechanical Mouse Switches 100% PTFE mouse feet Razer HyperSpeed Wireless |
| Networking Type | Bluetooth® Adapter |
| Battery Average Run Time | 400 hr |
| External Color | Black |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Width | 75 mm |
| Height | 43.5 mm |
| Length (mm) | 119.5 mm |
| Nominal Weight | 95 g |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 381 mm |
| Pack Width (mm) | 114 mm |
| Pack Height (mm) | 183 mm |
| Weight | 0.26 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.11 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 8886419334002 |