NATEC Wireless Mouse EUPHONIE PRO BT 5.0 4000 DPI
NATEC Wireless Mouse EUPHONIE PRO BT 5.0 4000 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Illumination | No |
| Ergonomic design | Yes |
| Product colour | Black, Black, White |
| Form factor | Ambidextrous |
| Power source | Built-in battery |
| Height | 35 mm |
| Depth | 97 mm |
| Weight | 49 g |
| Width | 61 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows, Linux, Mac, Windows 11, Windows 8 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | No |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 9 |
| Movement detection technology | Optical |
| Device interface | Bluetooth |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Purpose | PC |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of movement resolution modes | 5 |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Wireless range | 10 m |
| On/off switch | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Warnings | Keep away from sources of heat., The product must be protected from moisture., Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |