HP Wired Mouse 100
HP Wired Mouse 100




HP Wired Mouse 100
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monotone |
| Product colour | Black |
| HP segment | Home |
| Power source | Cable |
| Weight | 90 g |
| Depth | 64.3 mm |
| Height | 37.2 mm |
| Width | 116.6 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 7, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |