A4Tech V8M mouse USB Type-A Optical 3200 DPI
A4Tech V8M mouse USB Type-A Optical 3200 DPI




A4Tech V8M mouse USB Type-A Optical 3200 DPI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Weight | 140 g |
| Depth | 82 mm |
| Width | 123 mm |
| Height | 42 mm |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 8 |
| Purpose | Gaming |
| Scrolling directions | Vertical |
| Movement detection technology | Optical |
| Built-in memory | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | USB Type-A |
| Recommended usage | PC/Laptop |
| Movement resolution | 3200 DPI |
| Scroll | Yes |