Xiaomi G27i computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Product reference:
6-52756
Xiaomi G27i computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Xiaomi G27i computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Product reference:
6-52756
Xiaomi G27i computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Market positioning | Gaming |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Power consumption (typical) | 36 W |
| Weight (with stand) | 3.6 kg |
| Width (with stand) | 612.3 mm |
| Depth (with stand) | 170 mm |
| Height (with stand) | 451.7 mm |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Low Blue Light technology | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Colour depth | 8 bit |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Screen shape | Flat |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display technology | LCD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Panel type | IPS |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 1 ms |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Height adjustment | No |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Built-in USB hub | No |
| Warnings | Avoid direct contact with liquids., The monitor contains materials that may be harmful to the environment; follow local regulations for the disposal of electronic devices., Do not expose to water or excessive moisture. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1771799 |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order