- New
Samsung ViewFinity S7 LS32D702EAUXEN 32" VA 16:9
Samsung ViewFinity S7 LS32D702EAUXEN 32" VA 16:9
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Samsung |
| Weight | 8 kg. |
| Depth | 0.546 m. |
| Width | 0.17 m. |
| Height | 0.792 m. |
| MON01 Screen size | 32" (80cm) |
| MON03 Screen resolution | 3840x2160 |
| MON07 Viewing angle (horizontal / vertical) | 178 / 178 |
| MON06 Brightness | 350 |
| MON05 Contrast | 3000 : 1 |
| MON08 Response time | 5 |
| MON02 Screen technology | VA |
| MON10 Guarantee for individuals | 2 years |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Monitor adjustment | By angle, There is |
| 3D Ready | None |
| VGA (D-Sub) | None |
| DVI | None |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| USB | None |
| TV receiver | None |
| Built-in speakers | None |
| Touchscreen | None |
| RJ45 | None |
| Smart TV | None |
| Thunderbolt | None |
| USB Type-A | None |
| Screen type | Flat |
| MON09 Refresh rate | 60 |
| VESA mount | 100 x 100 mm |
| Screen type | Matte |
| AMD FreeSync | None |
| nVidia G-Sync | None |
| Screen resolution type | 4K |
| Gaming monitors | No |
| Guarantee for legal entities | 2 years |
| Bluetooth | None |
| Wi-Fi | None |
| Energy consumption class | F |
| Energy consumption (1000 hours) | 31 |
| Screen size | 28" — 32.9" |
| Refresh rate | Up to 70 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Width (with stand) | 713.9mm |
| Depth (with stand) | 180mm |
| Height (with stand) | 501.6mm |
| Width (without stand) | 713.9mm |
| Depth (without stand) | 41.8mm |
| Height (without stand) | 424.7mm |
| Weight (without stand) | 4.4 kg |
| Weight (with stand) | 5.9 kg |
| Screen backlight type | LED |