iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 LED display 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
Product reference:
6-GB2766HSU-B1
iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 LED display 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 LED display 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
Product reference:
6-GB2766HSU-B1
iiyama G-MASTER GB2766HSU-B1 LED display 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Market positioning | Gaming |
| Feet colour | Black |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 28 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 546105 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 30 kWh |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Height (with stand) | 409.5 mm |
| Width (with stand) | 610.5 mm |
| Depth (with stand) | 256 mm |
| Weight (with stand) | 5.7 kg |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| AMD FreeSync refresh rate range | 48 - 165 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| Quick start guide | Yes |
| Stand included | Yes |
| Screen shape | Curved |
| Touchscreen | No |
| Display diagonal (metric) | 68.5 cm |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Response time | 1 ms |
| Display technology | LED |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Panel type | VA |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Contrast ratio (dynamic) | 80000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Pixel pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| HD type | Full HD |
| Digital horizontal frequency | 30 - 184 kHz |
| Display surface | Matt |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Built-in camera | No |
| RMS rated power | 4 W |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Height adjustment | Yes, 13 cm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 18° |
| Cable lock slot type | Kensington |
| On Screen Display (OSD) languages | Spanish, Russian, Czech, French, German, Italian, Dutch, Japanese, English, Polish |
| Number of OSD languages | 10 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| HDMI | Yes |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB hub version | 2.0 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Headphone out | Yes |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Compliance certificates | REACH, RoHS, CE, WEEE |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Warnings | Do not expose to water or excessive moisture., The monitor contains materials that may be harmful to the environment; follow local regulations for the disposal of electronic devices., Avoid direct contact with liquids. |
| Sustainability certificates | ErP |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order