-
−1%
Maclean LCD monitor desk mount, VESA 75x75 and 100x100, 17-32" 9kg, MC-751N
Maclean LCD monitor desk mount, VESA 75x75 and 100x100, 17-32" 9kg, MC-751N
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Orientation | Vertical |
| Manual | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm, 100 x 100 mm |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum screen size | 88.9 cm (35") |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum screen size | 43.2 cm (17") |
| Suitable for TV | Yes |