HOTWAV Cyber 15 is a smartphone with a 6.6-inch 2K display, Helio G99 processor and 24GB RAM. It features a 200MP main camera and a 6280mAh battery for long-lasting use.
HOTWAV Cyber 15 is a smartphone with a 6.6-inch 2K display, Helio G99 processor and 24GB RAM. It features a 200MP main camera and a 6280mAh battery for long-lasting use.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
HOTWAV Cyber 15 is a smartphone with a 6.6-inch 2K display, Helio G99 processor and 24GB RAM. It has a 200MP main camera and a 6280mAh battery for long-lasting use.
Features | |
|---|---|
| Product type | Smartphone |
| Brand | HOTWAV |
| Model | Cyber 15 |
Specifications | |
| Dimensions | 174.6mm x 82.3mm x 12.8mm |
| Weight | 292 g |
| Color | Black |
| Chipset | Helio G99 |
| Processor | 2x A76 2.0GHz + 6x A55 2.0GHz |
| RAM | 12GB + 12GB VRAM |
| Expandable memory | Up to 2TB |
| Operating system | Android 13.0 |
| GPU | Arm Mali-G57 MC2 |
| Internal memory | 256GB |
| Battery | 6280mAh |
| Screen | Main: 6.6 inches, 2K (1080x2408), 120Hz; Secondary: 1.45 inches, 240x240 |
| Camera | Rear main: 200MP ISOCELL; Rear secondary: 24MP (night mode); Front: 32MP Sony |
| Connection | 2G, 3G, 4G LTE, NFC, Bluetooth 5.1, WiFi 2.4+5GHz |
| Navigation | GPS, GLONASS, Beidou, Galileo |
| SIM card support | 2x Nano / 1x Nano + 1x TF card |