Sharp YC-QS254AE-B microwave Countertop Solo microwave 25 L 900 W Black, Stainless steel
Sharp YC-QS254AE-B microwave Countertop Solo microwave 25 L 900 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Interior light | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Clock function | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Child lock | Yes |
| Product type | Solo microwave |
| Control type | Rotary, Touch |
| Internal coating | Painted |
| Clock type | Electronic |
| Interior capacity | 25 L |
| Number of power levels | 10 |
| Microwave power | 900 W |
| Door material | Glass, Plastic |
| Door opening | Side opening |
| Appliance placement | Countertop |
| AC input voltage | 230 V |
| Connected load | 1200 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 288 mm |
| Width | 490 mm |
| Depth | 395 mm |
| Interior dimensions (W x D x H) | 340 x 340 x 197 mm |
| Defrost function | Yes |
| Steam cooking | No |
| Convection cooking | No |
| Rotisserie | No |
| Reheat function | Yes |
| Keep warm function | No |
| Number of auto cooking programs | 8 |
| Grill | No |
| Auto cook function | Yes |