SHARP YC-PS204AE-S MICROWAVE OVEN
SHARP YC-PS204AE-S MICROWAVE OVEN
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sustainability certificates | CE |
| Interior light | Yes |
| Timer type | Digital |
| Display type | LED |
| Interior capacity | 20 L |
| Number of power levels | 10 |
| Built-in display | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Timer | Yes |
| Product colour | Silver |
| Product type | Solo microwave |
| Door opening | Side opening |
| Control type | Touch |
| Microwave power | 700 W |
| Turntable | Yes |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Door hinge | Left |
| Door open type | Button |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight | 11.5 kg |
| Height | 274 mm |
| Interior dimensions (W x D x H) | 315 x 198 x 297 mm |
| Depth | 344 mm |
| Width | 455 mm |
| Manual | Yes |
| Convection cooking | No |
| Steam cooking | No |
| Rotisserie | No |
| Grill | No |
| Defrost function | Yes |
| Child lock | Yes |
| Keep warm function | No |
| Easy to clean | Yes |
| ECO mode | Yes |
| Warnings | Do not open the appliance housing, risk of electric shock., Do not leave the appliance unattended while in use., Do not place metal objects in the device. |