G3 Ferrari G10155 microwave Red Combination microwave Countertop 20 L 700 W
G3 Ferrari G10155 microwave Red Combination microwave Countertop 20 L 700 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Microwave power | 700 W |
| Delayed start timer | No |
| Product type | Combination microwave |
| Timer | Yes |
| Door open type | Pull-out |
| Built-in display | Yes |
| Interior capacity | 20 L |
| Door hinge | Left |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Appliance placement | Countertop |
| Turntable material | Glass |
| Turntable | Yes |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Grill power | 800 W |
| Product colour | Red |
| Door opening | Side opening |
| Clock function | Yes |
| Timer type | Digital |
| Display type | LED |
| Connected load | 1150 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 250 mm |
| Depth | 340 mm |
| Width | 455 mm |
| Weight | 10.7 kg |
| Convection cooking | No |
| Defrost function | Yes |
| Keep warm function | No |
| Steam cooking | No |
| Rotisserie | No |
| Number of cooking programs | 8 |
| Grill | Yes |
| Warnings | Do not place metal objects in the device., Do not open the appliance housing, risk of electric shock., Do not leave the appliance unattended while in use. |