Esperanza COCINERO Black Combination microwave Countertop 20 L 1200 W
Esperanza COCINERO Black Combination microwave Countertop 20 L 1200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door open type | Push |
| Timer type | Digital |
| Timer duration | 60 min |
| Door opening | Side opening |
| Turntable material | Glass |
| Appliance placement | Countertop |
| Product type | Combination microwave |
| Clock function | Yes |
| Display type | LED |
| Built-in display | Yes |
| Timer | Yes |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons, Knob, Rotary |
| Door hinge | Left |
| Child lock | Yes |
| Integrated clock | Yes |
| Interior capacity | 20 L |
| Clock type | Electronic |
| Grill power | 900 W |
| Microwave power | 1200 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Connected load | 700 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Weight | 11.3 g |
| Height | 265 mm |
| Depth | 360 mm |
| Width | 452 mm |
| Interior dimensions (W x D x H) | 315 x 297 x 198 mm |
| Number of cooking programs | 14 |
| Crisp maker | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Grill | Yes |