-
−6%
Shure SM4-K - condenser microphone, externally polarised
Shure SM4-K - condenser microphone, externally polarised
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Impedance | 150 Ω |
| Product type | Condenser microphone |
| Product colour | Black |
| Width | 52 mm |
| Height | 149.7 mm |
| Microphone weight | 463 g |
| Depth | 52 mm |
| Package contents | Cover, A4M swivel microphone holder x 1, Brass microphone stand adapter x 1, Microphone |
| Device interface | XLR-3 |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone direction type | Cardioid |
| Microphone sensitivity | -38 dB |
| Microphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| max SPL | 140 dB |
| Line Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 73 dB |