LAPTOP HP OMNIBOOK 5 16' 2K WUXGA
LAPTOP HP OMNIBOOK 5 16' 2K WUXGA
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Series | HP OmniBook 5 |
| Computer type | For home/school, Business |
| Weight | 1.79 kg, 3.4 kg. |
| Screen diagonal | 16 inches |
| Screen surface type | Matte |
| Body color | Silver color |
| IPS screen | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | AMD Radeon 860M |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows 11 Home |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | AMD |
| Processor class | Ryzen AI |
| Processor frequency | 2GHz |
| Processor cores | 8 |
| Cache | 16MB |
| RAM type | LPDDR5X |
| Video card type | AMD |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| Video card series | Radeon |
| Video card memory | Dynamic |
| Network card | 802.11ax |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Connectors | 3.5 mm (AUX), 1 x USB 2.0 Type-A, 1 x USB 3.0 Type-A, 2 x USB 3.2 Type-C, HDMI |
| Length | 500mm. |
| Width | 260 mm. |
| Height | 160 mm. |
| Country of manufacture | CN |