Chuwi MiniBook-X-2023-P-K3-SR N150/10.51" (1200x1920) TouchScreen IPS/16GB/SSD 512GB/BT/BLKB/x360/Win 11 Pro Silver
Chuwi MiniBook-X-2023-P-K3-SR N150/10.51" (1200x1920) TouchScreen IPS/16GB/SSD 512GB/BT/BLKB/x360/Win 11 Pro Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor threads | 4 |
| Processor cores | 4 |
| Graphics card | Intel® Graphics |
| Graphics card family | Intel |
| Internal memory | 16 GB |
| Product colour | Silver |
| Product type | Laptop |
| Built-in touchpad | Yes |
| Width | 244 mm |
| Weight | 918 g |
| Depth | 166.4 mm |
| Height | 17.2 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 10,51" |
| Display aspect ratio | 16:10 |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Card reader integrated | No |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Front camera | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 3800 mAh, 28.88 Wh |
| Numeric keypad | No |
| Hazard pictogram(s) | GHS08: Health hazard, GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not dispose of your old device in the normal household waste - take it to an electronic waste collection point., Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods. |