Blackview AceBook 12K1 i5-12450H 16" WUXGA 16GB SSD512 Windows 11 Pro Grey
Blackview AceBook 12K1 i5-12450H 16" WUXGA 16GB SSD512 Windows 11 Pro Grey
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor boost frequency | 4.4 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 12 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor model | i5-12450H |
| Processor base power | 45 W |
| Processor cache type | L3 |
| Processor manufacturer | Intel |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| Internal memory type | LPDDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory | 16 GB |
| Product colour | Grey |
| Original brand name | Blackview |
| Product type | Laptop |
| AC adapter power | 65 W |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Weight | 1.8 kg |
| Height | 19.1 mm |
| Depth | 243.6 mm |
| Width | 360.7 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobile network connection | No |
| WWAN | Not installed |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| HD type | WUXGA |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Panel type | IPS |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 330 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Optical drive type | No |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Card reader integrated | Yes |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible memory cards | SD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| HDMI version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Front camera HD type | HD |
| Battery capacity | 57 Wh |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods., Do not dispose of your old device in the normal household waste - take it to an electronic waste collection point. |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard, GHS08: Health hazard |