



Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
94202 Skimmer
Heat-resistant plastic
Good acid, alkali, and corrosion resistance
Low moisture absorption
Food resilience
Excellent strength and impact resistance
Material: Beech wood, PBT plastic
Size: 31.8 x 9.7 cm
Operating temperature up to 210*C
| Vendor Homepage | resto-kitchenware.com/en/products/all-products/94202-Skimmer-detail |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.37 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Model | 94202 |
| Dimensions | 31.8 x 9.7 cm |
| Material | Plastic |
| Units per Shipping Box | 12 |
| Unit Calculated Volume | 0.000513 cubm |
| Product Net Weight | 0.08 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.081 kg |