LIN LIFVD1 50L white electric boiler without WI-FI
LIN LIFVD1 50L white electric boiler without WI-FI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Mounting | Wall |
| Water tank capacity | 50 L |
| Fuel type | Electric |
| Type | Tank (water storage) |
| Boiler material | Enamelled steel |
| Heater location | Indoor |
| Energy efficiency class | B |
| Rated voltage | 220 - 240 V |
| Height | 896 mm |
| Weight | 23 kg |
| Depth | 273 mm |
| Width | 462 mm |
| Maximum power | 2000 W |
| Maximum hot water supply temperature | 75 °C |
| Pressure | 0.7 MPa |
| Warnings | The appliance must be installed by a qualified technician., Do not open the appliance housing, risk of electric shock., Regular maintenance and inspections are required to ensure safe use. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1780124 |