-
−10%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Vileda King Ultimate - a sturdy steel and aluminum clothes dryer that can accommodate up to 20 meters of drying space.
Technical data: Weight 3.05 kg, Height 1120 mm, Width 1740 mm, Depth 560 mm. Folded dimensions: 106 cm (height), 13 cm (depth), 56 cm (width).
Technical data | |
|---|---|
| Material | Steel, Aluminum |
| Drying area | 20 years |
| Foldable | Yes |
| Product color | Black |
| Casters | Yes |
Weight and dimensions | |
| Folded height | 106 cm |
| Folded depth | 13 cm |
| Depth | 560mm |
| Weight | 3.05 kg |
| Folded width | 56 cm |
| Height | 1120mm |
| Width | 1740mm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |