Deerma F327W is an ultrasonic humidifier with a 5L water capacity that can run for up to 14 hours. It features UV sterilization, three levels of steam emission, and the ability to add essential oils for aromatherapy.
Deerma F327W is an ultrasonic humidifier with a 5L water capacity that can run for up to 14 hours. It features UV sterilization, three levels of steam emission, and the ability to add essential oils for aromatherapy.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Deerma F327W is an ultrasonic humidifier with a 5L capacity that can run for up to 14 hours. It features UV sterilization, three levels of steam emission, and the ability to add essential oils for aromatherapy.
Features | |
|---|---|
| Product type | Ultrasonic humidifier |
| Brand | Deerma |
| Model | F327W |
Specifications | |
| Dimensions | 220 x 220 x 285 mm |
| Voltage | 220-240V~50/60Hz |
| Power | 28W |
| Capacity | 5L |
| Aromatherapy | Yes |
Technical data | |
| Operating time | Up to 14 hours |
| Vapor emission levels | Three adjustable levels |
| Noise level | 20-40dB |
Additional information | |
| UV sterilization | Yes, removes 99% of bacteria |
| Filtration system | Carbon filter with 3D hole technology |
| Safety function | Automatic shut-off after 12 hours |