-
−5%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Motor included | Yes |
| Product colour | Black |
| Number of motors | 1 |
| Bulb type | Halogen |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Bulb power | 28 W |
| Control type | Buttons |
| Type | Built-under |
| Built-in display | No |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Annual energy consumption | 138 kWh |
| Energy efficiency class (old) | D |
| Connected load | 213 W |
| Motor power | 175 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Depth | 413 mm |
| Height | 181 mm |
| Width | 600 mm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Grease filtering efficiency class | D |
| Fluid dynamic efficiency class | F |
| Lighting efficiency class | G |
| Noise level | 56 dB |
| Number of speeds | 2 |
| Noise level (high speed) | 65 dB |
| Maximum extraction power | 332 m³/h |
| Warnings | Do not install without reading the instructions. |
| Grease filter type | Metal |