Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cord length | 2.2 m |
| Bulb type | Halogen |
| Exhaust connection diameter | 12 cm |
| Product colour | Inox |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Connected load | 89 W |
| Depth | 505 mm |
| Weight | 5 kg |
| Width | 600 mm |
| Minimum distance from gas hob | 65 cm |
| Type of extraction | Ducted |
| Maximum extraction power | 178 m³/h |
| Number of speeds | 3 |
| Noise level (high speed) | 63 dB |
| Minimum distance from electric hob | 45 cm |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| Grease filter type | Aluminium |
| Number of filters | 1 pc(s) |