Vileda Infinity Flex Ultimate telescopic laundry dryer black
Vileda Infinity Flex Ultimate telescopic laundry dryer black




Vileda Infinity Flex Ultimate telescopic laundry dryer black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Clothes dryer |
| Product colour | Black |
| Foldable | Yes |
| Material | Coated steel, Coated aluminium |
| Pan lock | Yes |
| Telescopic tube | Yes |
| Castor wheels | Yes |
| Drying space | 30 m |
| Extendable cables | 117 cm - 205 cm |
| Small linen holder | 2 pcs. |
| Folded width | 122 cm |
| Unfolded height | 128 cm |
| Unfolded depth | 56 cm |
| Unfolded width | 304 cm |
| Folded depth | 56 cm |
| Folded height | 8 cm |
| Warnings | Do not overload the dryer beyond the recommended weight. |