Walking frame making it easier to stand up
Walking frame making it easier to stand up



Walking frame making it easier to stand up
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Frame material | Aluminium |
| Pitch control | Yes |
| Product colour | Grey, Black |
| Foldable | Yes |
| Maximum user weight | 120 kg |
| Depth | 540 mm |
| Weight | 2.4 kg |
| Height (max) | 89 cm |
| Height (min) | 79 cm |
| Handle dimensions | 51 - 61 cm |
| Width | 570 mm |