Omron RS2 Upper arm Automatic 1 user(s)
Omron RS2 Upper arm Automatic 1 user(s)




Omron RS2 Upper arm Automatic 1 user(s)
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Memory slots | 30 |
| Resting indicator | Yes |
| Type | Automatic |
| Heart rate monitor | Yes |
| Memory registers | 30 |
| Memory function | Yes |
| Product colour | White |
| Placement supported | Upper arm |
| Number of users | 1 user(s) |
| Pulse rate measuring | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Diastolic blood pressure | Yes |
| Width | 110 mm |
| Depth | 120 mm |
| Weight | 396 g |
| Height | 95 mm |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Commodity code | 90189010 |