The HP Poly Voyager 4320 is a binaural USB-C headset for calls and music. It features Bluetooth 5.1 connectivity, a built-in battery that provides up to 24 hours of talk time, and a MEMS boom microphone for clear audio.
The HP Poly Voyager 4320 is a binaural USB-C headset for calls and music. It features Bluetooth 5.1 connectivity, a built-in battery that provides up to 24 hours of talk time, and a MEMS boom microphone for clear audio.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The HP Poly Voyager 4320 is a binaural USB-C headset for calling and music. It features Bluetooth 5.1 connectivity, a built-in battery that provides up to 24 hours of talk time, and a MEMS boom microphone for clear audio.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless headphones |
| Brand | HP Poly |
| Model | Voyager 4320 |
Specifications | |
| Dimensions | 155mm (W) x 182mm (H) x 67mm (D) |
| Weight | 158 g |
| Color | Black |
Technical data | |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Battery type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Chat time | 24 hours |
| Continuous audio playback time | 47 hours |
| Charging time | 1.6 hours |
Microphone | |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
Additional information | |
| Recommended use | Chat/Music |
| Wearing style | Headband |
| Charging source | USB Type-C |
| Included accessories | Charging stand, USB Type-C cable, pouch |