- New
The ONIKUMA X15 PRO gaming headset features 50mm drivers for clear sound and an adjustable omnidirectional microphone for effective communication. The headset features soft ear cushions for comfort during extended use, and colorful RGB lighting for a stylish look.
The ONIKUMA X15 PRO gaming headset features 50mm drivers for clear sound and an adjustable omnidirectional microphone for effective communication. The headset features soft ear cushions for comfort during extended use, and colorful RGB lighting for a stylish look.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The ONIKUMA X15 PRO gaming headset features 50mm drivers for clear sound and an adjustable omnidirectional microphone for effective communication. The headset features soft ear cushions for comfort during long use, and colorful RGB lighting for a stylish look.
Features | |
|---|---|
| Product type | Gaming headset |
| Brand | ONICOMA |
| Model | X15 PRO |
| Color | Black |
Specifications | |
| Loudspeaker | 50mm |
| Impedance | 15Ω ±15% |
| Sensitivity | 102 ± 3 dB |
| Frequency range | 20Hz - 20kHz |
| Microphone dimensions | 6 x 5 mm |
| Microphone sensitivity | -38 ± 3 dB |
| Microphone impedance | ≤ 2.2KΩ |
| Microphone directivity | Omnidirectional |
| Cable length | About 2 m |
| LED operating voltage | DC 5V ± 5% |
| Operating current | ≤ 180mA |
| Connectors | USB + 3.5 mm jack |