- New
The Maono AU-MH601 studio headphones feature 50mm drivers that deliver clear sound reproduction in the 20Hz - 20kHz frequency range. They come with a detachable cable, two connectors (3.5mm and 6.35mm) and a Shareport function that allows you to connect a second pair of headphones.
The Maono AU-MH601 studio headphones feature 50mm drivers that deliver clear sound reproduction in the 20Hz - 20kHz frequency range. They come with a detachable cable, two connectors (3.5mm and 6.35mm) and a Shareport function that allows you to connect a second pair of headphones.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Maono AU-MH601 studio headphones feature 50mm drivers that deliver clear sound across a frequency range of 20Hz to 20kHz. They come with a detachable cable, dual connectors (3.5mm and 6.35mm) and a Shareport feature that allows you to connect a second pair of headphones.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Studio Headphones |
| Product Brand | Maon |
| Model | AU-MH601 |
Specifications | |
| Speaker Size | 50mm |
| Frequency Range | 20Hz - 20kHz |
| Connector Types | 3.5mm, 6.35mm |
| Cable Length | About 3 meters |
| Weight | Not specified |
| Material | Durable Plastic (PC+ABS) |
Additional Information | |
| Comfort Features | Soft PU foam ear cups, adjustable headband, swivel ear cups |
| Audio Sharing Function | Shareport for simultaneous listening |
| Foldable Design | Yes, for easy storage and transportation |
| Included Accessories | 3.5mm to 6.35mm cable, 3.5mm (female) to 6.35mm (male) adapter, user manual |