Trust Nouna Headset Wired & Wireless Head-band Calls/Music USB Type-C Bluetooth Black, Yellow
Trust Nouna Headset Wired & Wireless Head-band Calls/Music USB Type-C Bluetooth Black, Yellow
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Depth | 197 mm |
| Weight | 134 g |
| Height | 172 mm |
| Width | 65 mm |
| Mobile operating systems supported | iOS, Android |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Volume control | Button |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Product type | Headset |
| Operating keys | Volume +, Track > , Volume -, Play/Pause, Track < |
| Foldable | Yes |
| Designed for children | Yes |
| Headset type | Binaural |
| Adjustable headband | Yes |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black, Yellow |
| LED indicators | Charging, Bluetooth |
| On/off switch | Yes |
| Ear pad material | Leather |
| Cables included | USB Type-C, Audio (3.5mm) |
| Quantity | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Battery operated | Yes |
| Battery type | Built-in battery |
| Microphone type | Built-in |
| Number of drivers | 2 |
| Headphone sensitivity | 92 dB |
| Magnet type | Neodymium |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 4 cm |