Shure SRH840 Headphones Wired Black
Shure SRH840 Headphones Wired Black






Shure SRH840 Headphones Wired Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio headphones, Headphones |
| Weight | 317.5 g |
| Product colour | Black |
| Cable length | 3 m |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone sensitivity | 102 dB |
| Magnet type | Neodymium |
| Headphone frequency | 5 - 25 Hz |
| Ear coupling | Supraaural |
| Impedance | 44 Ω |
| Driver unit | 4 cm |