Sennheiser HD 569 Headset Head-band Black
Sennheiser HD 569 Headset Head-band Black






Sennheiser HD 569 Headset Head-band Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Headset |
| Product colour | Black |
| Wearing style | Head-band |
| Headset type | Binaural |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphone sensitivity | 115 dB |
| Headphone frequency | 10 - 28000 Hz |
| Acoustic system | Closed |
| Impedance | 23 Ω |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.2% |