LOGITECH H650E CORDED HEADSET STEREO USB - EMEA
LOGITECH H650E CORDED HEADSET STEREO USB - EMEA
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Type of Video Conference Solution | Headset |
| Abbreviated Description | USB Headset Stereo H650e |
| Audio System Type | Headset |
| Destination | PC Multimedia |
| Connectivity Technology | Wired |
| Form Factor | Supra-aural (on-ear) |
| Mount Type | Head-band |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Sensitivity | 90 dB |
| Frequency Response | 50Hz-10kHZ |
| Total Harmonic Distortion | 4 % |
| Microphone Form Factor | Built-in |
| Microphone Frequency Response | 100Hz - 10kHz |
| External Color | Black |
| Length (mm) | 50 mm |
| Height | 165 mm |
| Width | 174 mm |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 202.5 mm |
| Pack Width (mm) | 185.3 mm |
| Pack Height (mm) | 62.5 mm |
| Weight | 0.18 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.17 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5099206041196 |