Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset Black
Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset Black






Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Logitech |
| Weight | 2 kg. |
| Depth | 0.098 m. |
| Width | 0.242 m. |
| Height | 0.25 m. |
| NAU02 Headphone type | For computer |
| NAU01 Construction type | Fully covering ears |
| Fastener type | Around the head |
| Prefabricated structure | None |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Resistance | 38 |
| Sensitivity | up to 100 dB, 87.8 |
| Connection | Bluetooth (wireless) + 3.5mm (wired) + USB-C |
| Cord length | 1.40 - 3 |
| Cable length (m) | 1.8 |
| Color | Black |
| NAU04 Built-in microphone | There is |
| Connection type | Wireless |
| Series | G PRO X 2 |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Charger Information | 3 - 3 WATTS |