JVC HA-S33UCAU - headphones, blue
JVC HA-S33UCAU - headphones, blue






JVC HA-S33UCAU - headphones, blue
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB Type-C charging port | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| Depth | 150 mm |
| Weight | 122 g |
| Height | 175 mm |
| Width | 70 mm |
| Market segment | Consumer |
| Operating keys | Mute, Volume +, Play/Pause, Volume - |
| Control type | Buttons |
| Volume control | Button |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Blue |
| Product type | Headset |
| Cable length | 1.2 m |
| Control unit type | In-line control unit |
| AC adapter included | No |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Microphone type | In-line |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver unit | 2.97 cm |
| Number of drivers | 2 |