- New
JABRA Evolve2 30 SE, USB C/A, MS Stereo
JABRA Evolve2 30 SE, USB C/A, MS Stereo
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Audio System Type | Headset |
| Destination | PC Multimedia |
| Connectivity Technology | Wired |
| Form Factor | Supra-aural (on-ear) |
| Driver Diameter | 28 mm |
| Mount Type | Head-band |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Sensitivity | 115 dB |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| System Components | 2 Speakers |
| Microphone Form Factor | External |
| Microphone Sensitivity | -38 dB |
| USB | 1 (USB Type-A); 1 (USB Type C) |
| Cable Length | 1.5 m |
| Built-in Devices | LED Indicator |
| External Color | Black |
| Included Accessories | Protection Bag Documentation |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 55 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | -10 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 55 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -5 °C |
| Depth | 136.2 mm |
| Height | 178.7 mm |
| Width | 54.3 mm |
| Nominal Weight | 125 g |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 216 mm |
| Pack Width (mm) | 186 mm |
| Pack Height (mm) | 54 mm |
| Weight | 0.25 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.219 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5706991034202 |