-
−1%
HP Poly Voyager 4320 UC Stereo USB-A Headset +BT700 USB-A Adapter +Charging Stand
HP Poly Voyager 4320 UC Stereo USB-A Headset +BT700 USB-A Adapter +Charging Stand
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1900 mm |
| Pallet weight (imperial) | 94.6 kg (208.5 lbs) |
| Depth | 67 mm |
| Width | 155 mm |
| Weight | 162 g |
| Height | 182 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Colour name | Black |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Product type | Headset |
| Box contents | Quick start guide; Travel pouch; Charging stand; Wireless headset; USB Type-A charging cable; BT700 Bluetooth USB adapter |
| Pouch | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Charging stand | Yes |
| Cables included | USB Type-A |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | HFP, HSP, A2DP, AVRCP |
| Connectivity technology | Wireless |
| Standby time | 50 h |
| Continuous audio playback time | 47 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery operated | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery recharge time | 1.6 h |
| Talk time | 24 h |
| Charging source | USB |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatibility | Compatible with PCs via included BT700 USB-A Bluetooth adapter and smartphones via Bluetooth |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| UNSPSC-code | 43191638 |
| Pallet gross weight | 94.6 kg |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 6800 Hz |
| MEMS (Micro-Electro-Mechanical System) microphone | Yes |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Sustainability certificates | TCO |