-
−1%
Gembird GHS-U-5.1-01 headphones/headset Wired Head-band Gaming Black, Red
Gembird GHS-U-5.1-01 headphones/headset Wired Head-band Gaming Black, Red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Windows operating systems supported | Yes |
| Certification | CE |
| Product colour | Black, Red |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Gaming |
| Headset type | Binaural |
| Cable length | 2 m |
| Wearing style | Head-band |
| Control unit type | In-line control unit |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | No |
| USB connectivity | Yes |
| 2.5 mm connector | No |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
| Microphone type | Boom |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 4 cm |
| Headphone sensitivity | 103 dB |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Sustainability certificates | RoHS |