Wahl Super Dry hair dryer 2000 W Black
Wahl Super Dry hair dryer 2000 W Black
Wahl Super Dry hair dryer 2000 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Designed for travel | No |
| Cord length | 3 m |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 2000 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Weight | 630 g |
| Ionic function | No |
| Number of speeds | 2 |
| Cool shot function | Yes |
| Motor type | AC |
| Airflow | 108 m³/h |
| Number of heating levels | 3 |
| Number of nozzles | 2 |
| Concentrator nozzle | Yes |