-
−7%
Maestro MR-232 Hair dryer 2000 W Pink
Maestro MR-232 Hair dryer 2000 W Pink
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Foldable handle | Yes |
| Hangable | Yes |
| Ergonomic grip | Yes |
| Product colour | Pink |
| Control type | Buttons |
| Power | 2000 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Engine type | BLDC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Number of speeds | 2 |
| Number of temperature settings | 3 |
| Cool shot function | Yes |
| Protection against overheating | Yes |
| Package contents | Dryer x 1 |
| Warnings | Do not use near water or in a humid environment., Do not leave the appliance unattended during use., Keep out of the reach of children. |