-
−4%
Inspiroy 2L Black graphics tablet
Inspiroy 2L Black graphics tablet
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 0.3 W |
| Tablet weight | 600 g |
| Depth | 9.5 mm |
| Width | 352.5 mm |
| Height | 208.7 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 10, Windows 8 |
| Operated via Android devices | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Pen holder | Yes |
| USB adapter | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Set contents | Pen stand |
| Number of pen nibs | 10 |
| Cables included | USB Type C |
| Wireless pen | Yes |
| Pressure levels | 8192 |
| Pen report rate (points per second) | 260 |
| Pen included | Yes |
| Battery-free pen | Yes |
| Working area | 266.7 x 166.7 mm |
| Connectivity technology | Wired |
| Number of function keys | 3 |
| Scroll | Yes |
| Device interface | USB Type-C |
| Maximum reading height | 1 cm |
| Number of programmable keys | 8 |
| Resolution | 5080 lpi |
| Workspace (Android) | 166.7 x 83.35 mm (18:9) |