-
−5%
Football goal with training screen Salta Legend 300 x 200 x 90 cm
Football goal with training screen Salta Legend 300 x 200 x 90 cm
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Collapsible | Yes |
| Suitable for sports type | Football |
| Net material | PU |
| Product type | Training device |
| Material | Polyvinyl chloride (PVC), Zinc plated steel |
| Weight | 21.8 kg |
| Height | 2000 mm |
| Width | 3000 mm |
| Package weight | 23.6 kg |
| Depth | 900 mm |
| Quantity | 1 |
| Frame | Y |
| Training screen | Yes |
| Net included | Yes |
| Number of security slot anchors | 2 pc(s) |