DeWALT DCS335NT power jigsaw 3200 spm 2 kg
DeWALT DCS335NT power jigsaw 3200 spm 2 kg













DeWALT DCS335NT power jigsaw 3200 spm 2 kg
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in light | Yes |
| Soft grip | Yes |
| Bevel capacity (max) | 45° |
| Product colour | Yellow, Black |
| Adjustable speed | Yes |
| Bevel adjustment | Yes |
| Dust blower | Yes |
| Tool-free bevel adjustment | Yes |
| Dust extraction port | Yes |
| Vibration reduction | Yes |
| Power source | Battery |
| Weight | 2 kg |
| Sound level uncertainty | 3 dB |
| Cutting depth in wood | 13.5 cm |
| Cutting depth in steel | 1 cm |
| Sound power level | 97 dB |
| Stroke length | 2.6 cm |
| Cutting depth in aluminium | 2.5 cm |
| Idle stroke rate (min) | 1000 spm |
| Sound pressure level | 86 dB |
| Idle stroke rate (max) | 3200 spm |
| Carrying case | Yes |
| Charger | No |
| Battery pack | No |
| Battery charger included | No |
| Warnings | Do not immerse the tool in water or use in damp areas. |