LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario and Yoshi has 1,215 pieces and is intended for ages 18 and up. It comes with detailed building instructions and measures 110mm deep, 260mm wide and 400mm high.
LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario and Yoshi has 1,215 pieces and is intended for ages 18 and up. It comes with detailed building instructions and measures 110mm deep, 260mm wide and 400mm high.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
LEGO Super Mario 71438 Super Mario World: Mario and Yoshi has 1,215 pieces and is intended for ages 18 and up. The set includes detailed building instructions and measures 110mm deep, 260mm wide and 400mm high.
Features | |
|---|---|
| Product type | LEGO building set |
| Series | LEGO® Super Mario™ |
| Instruction sheet | Yes |
| Number of elements | 1215 |
| Recommended age | 18+ years |
Weight and dimensions | |
| Depth | 110mm |
| Width | 260 mm |
| Height | 400mm |
Packaging details | |
| Package depth | 89 mm |
| Package width | 374 mm |
| Package weight | 2.02 kg |
| Package height | 477 mm |
Safety warning | |
| Keep the packaging as it contains important information. Use under adult supervision. Not for children under 3 years of age due to choking hazard of small parts. | |