- New
NutriBullet XXL Digital Air Fryer Single 7 L Stand-alone 1800 W Hot air fryer Black
NutriBullet XXL Digital Air Fryer Single 7 L Stand-alone 1800 W Hot air fryer Black







NutriBullet XXL Digital Air Fryer Single 7 L Stand-alone 1800 W Hot air fryer Black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Preset cooking programs | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Capacity | 7 L |
| Frying function | Yes |
| Baking function | Yes |
| Number of programs | 8 |
| Construction type | Single |
| Easy to clean | Yes |
| Control type | Touch |
| Product colour | Black |
| Non-stick coating | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Power | 1800 W |
| Weight | 6.79 kg |
| Height | 393 mm |
| Width | 360 mm |
| Manual | Yes |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Built-in display | Yes |