Ninja SL451EU fryer Double 9.5 L Stand-alone 2470 W Hot air fryer Black
Ninja SL451EU fryer Double 9.5 L Stand-alone 2470 W Hot air fryer Black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Roasting function | Yes |
| Dehydrating function | Yes |
| Temperature (max) | 240 °C |
| Frying function | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Baking function | Yes |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Capacity | 9.5 L |
| Number of programs | 6 |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Non-stick coating | Yes |
| Product colour | Black |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Viewing window | No |
| Control panel colour | Black |
| Handle(s) | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Power | 2470 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 10.3 kg |
| Width | 280 mm |
| Height | 385 mm |
| Depth | 470 mm |
| Recipe book | Yes |
| Built-in display | Yes |