The Petoneer Two-Meal Feeder Smart Bowl has two compartments, each with a capacity of 355 ml, for dry or wet food. It features a timer for automatic opening and cooling cartridges to help keep food fresh.
The Petoneer Two-Meal Feeder Smart Bowl has two compartments, each with a capacity of 355 ml, for dry or wet food. It features a timer for automatic opening and cooling cartridges to help keep food fresh.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Petoneer Two-Dish Smart Bowl has two containers, each holding 355ml, for dry or wet food. It features a timer for automatic opening and cooling cartridges to keep food fresh.
Features | |
|---|---|
| Product type | Smart pet feeding bowl |
| Brand | Petoneer |
| Model | PF003 |
| Suitable | For cats and small dogs |
| Number of dishes | 2 meals a day |
Specifications | |
| Dimensions | 300 x 220 x 92 mm (W x H x D) |
| Material | BPA-free PP |
| Capacity | 355 ml per container |
| Power | 4 x AA 1.5V batteries |
| Operating time | Up to 120 days |
| Connection | BLE |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage temperature | -10 - 70 °C |
| Storage humidity | 5 - 75% (non-condensing) |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety warning | Use the product only for its intended purpose. |