-
−1%
DOLINA NOTECI Premium Rich in rabbit with cranberries - Wet dog food - 500 g
DOLINA NOTECI Premium Rich in rabbit with cranberries - Wet dog food - 500 g
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| No artificial additives | Yes |
| Pet life stage | Mature |
| Sugar free | No data available |
| Package type | Sachet |
| Dosage form | Solid |
| Breed size | Every size (2 - 80kg) |
| Preservative free | Y |
| Gluten free | Yes |
| Dog breed | Any breed |
| Weight | 500 g |
| Soy free | Yes |
| Serving size | 500 g |
| Pet specific needs | No specific needs |
| Health effects | General health |
| Animal type(s) | Dog |
| Suitable for | Dog |
| Pet food flavor | Rabbit, Cranberry |
| Additional features | Chicken-free |
| Age of the pet | Adult |
| Weight range | 500 g - 999 g |
| No artificial colours | Yes |
| Main flavor | Rabbit |
| Series | DOLINA NOTECI Premium |
| Product category | Wet food |
| Size of breed | Suitable for all breeds |
| Category | For dog |
| Warnings | Use before the expiry date., Store in a dry and cool place., Not intended for human consumption. |
| Protein | 12% |
| Moisture content | 77% |
| Crude ash | 2.5% |
| Fat content | 6.5% |
| Crude fibres | 0.6% |