-
−1%
MPM MCZ-84M electric kettle 1 l
MPM MCZ-84M electric kettle 1 l
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Filtering | Yes |
| Concealed heating element | Yes |
| Housing material | Stainless steel |
| Water level indicator | Yes |
| Removable filter | Yes |
| Product colour | Inox |
| Control type | Buttons |
| Adjustable thermostat | No |
| Water tank capacity | 1 L |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 1600 W |
| Maximum input power | 1600 W |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Illumination | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Cordless | Yes |