-
−1%
Feel-Maestro MR010 electric kettle 0.6 L Blue, White 600 W
Feel-Maestro MR010 electric kettle 0.6 L Blue, White 600 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Keep warm function | No |
| Control type | Buttons |
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | Blue, White |
| Anti-calc filter | Yes |
| Water tank capacity | 0.6 L |
| Boil-dry protection | No |
| Overheat protection | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 600 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 110 - 220 V |
| Auto power off | Yes |